Hej
Dzisiaj chciałam poruszyć temat bycia sobą i porównywania się do innych. Uważam, że to jest bardzo istotne, aby nie wstydzić się siebie. Pewnie teraz myślisz sobie, aaa to nie o mnie. Zastanów się czy na pewno, czy nie jest tak, że przy każdej innej osobie zachowujesz się troszkę inaczej? Czy są osoby do których boisz się odezwać, albo zachowywać się w sposób naturalny?
Dajmy nawet na przykład lekcje. Nauczyciel zadaje pytanie, choć znasz odpowiedź nie chcesz podnieść ręki, bo boisz się, że nie o to chodzi i wyjdziesz na głupka? No nie jest tak? Ja też jestem z takich ludzi. Wiem przy kim mogę sobie na coś więcej pozwolić, a przy kim staram się być opanowana i zastanawiam się zanim coś powiem.
Kiedyś miałam z tym większy problem. Moja samoocena była tak niska, że najlepiej bym się w ogóle nie odzywała. Później zaczęłam pracować nad pewnością siebie i teraz uważam, że jest ona wysoka. Nie chodzi mi o to, że myślę o sobie jak o nie wiadomo kim. Nie boję się rozwiać z ludźmi, nie pozwalam aby zdanie innych na temat mojego wyglądu, zachowania, miało na mnie jakikolwiek wpływ, jeżeli coś co nie pasuje to trudno, nie będę się dla ciebie zmieniać, bo nie jesteś tego wart. Jeżeli ktoś Cię nie akceptuje to NIE WARTO się dla tej osoby zmieniać, ona nie jest Ciebie warta. Teraz postaram się przyjmie przejść do drugiej części. Co do tej zmiany, to dziewczyny często robią coś ze swoim wyglądem, aby przypodobać się jakiemuś chłopakowi...teraz wróćmy kilka linijek wyżej. Jesteś pewna, że on na Ciebie zasługuje? Jeżeli ten chłopak nie zwrócił na Ciebie uwagi przed twoja zmianą, to uwierz mi, że on nie jest Ciebie wart. Jeżeli zmieniasz się dla siebie to super, trzymam za Ciebie kciuki, ale jeżeli dla kogoś to coś tu jest chyba nie tak.
Teraz chce jeszcze napisać o tym jak postrzegane jest piękno. Media kreują ,,idealne" dziewczyny, które chude, mają idealnie płaski brzuch i duże piersi i pupę. Średnio osiągalne nie? Pomimo tego, że tak się w nsszysz czasach widzi ideał, to on taki nie jest. Wiecie co jest ideałem ? Ty! Ty jesteś idealna, piękna, wyjątkowa! Nie pozwól sobie wmówić, że tak nie jest. Zrozum, że nie ma na świecie nikogo takiego, jak Ty. Jesteś jedyna i nie zastąpiona, bo kto niby ma być lepszy w byciu tobą niż Ty sama? Długi ten post wszedł, ale to jest temat, który pewnie będę poruszała jeszcze nie raz. Na koniec chce jeszcze dodać coś uważam najważniejszego. Pamiętaj JESTEŚ PIĘKNA 😘
A i przepraszam was za jakoś zdjęć...No ya sesja trochę nie wyszła....




Bardzo wartościowy post! Niestety teraz bardzo dużo osób chce być jak inni. Robią wszystko aby wyglądać jak dziewczyny z internetu, aby być perfekcyjne jak one. Prawda jest taka, że osoby które to robią są bardzo zagubione w świecie, straciły siebie. Ja byłam osobą, która zmieniała się dla ludzi, po to aby mnie nie zostawili, bo bałam się samotności. To co robiłam było najgorszą rzeczą z możliwych! Teraz jestem sobą i cóż...odstaję od ludzi, którzy wszyscy wyglądają tak samo. Liczę, że kiedyś się odnajdą.
OdpowiedzUsuńhttp://ciszamysli.blogspot.nl/
Bardzo dobry post ! Większość osób stara się upodabniać zachowaniem i nie tylko do innych osób, zachowuje się inaczej przy każdym bo myśli ze jak bedzie sobą to nikt go nie zaakceptuje :)
OdpowiedzUsuńmoda-naszym-swiatem.blogspot.com
fajny kapelusz
OdpowiedzUsuńhttp://skucinskae.blogspot.com/